Všechno je dobré takové, jaké to je

Slogan Ivy Adamcové, který pomáhá žít.

...Tak tedy vznikly

řekly jsme si na jednom setkání Ivy Adamcové s posluchači v pražském sále Ulita, kde Olina moderovala. V určeném čase nešlo odpovědět na všechno, co lidi zajímalo, otázek i příběhů bylo neskutečné množství. Tak jsme jich dvacet vybraly a vznikla "jednička" Jak to vidí Ivanka Adamcová.  


První kniha s dvaceti příběhy a komentáři v tištěné podobě už je vyprodaná, elektronickou ve všech formátech si můžete koupit na adrese:

https://www.statekslunecnice.cz/elektronicka-kniha-jak-to-vidi-ivanka-adamcova-czk/

Jak to vidí Ivanka Adamcová 2

Tak už je na světě i "dvojka"

Druhá knížka Oliny a Ivy vznikla méně spontánně než první.
O tu byl nečekaný zájem, a tak obě usoudily, že nastal čas napsat novou. Vybrat si pro společnou práci, kdy je třeba se tu a tam sejít, aby mohla Olina nahrát Ivančiny komentáře, rok pandemie Covidu-19, nebyl šťastný nápad, ale kdo to mohl tušit? 

A kdyby jen to. Když už se povedlo dopsat poslední písmeno, zalomit ji, nechat ji přečíst skvělou češtinářkou, přišlo na "nejhorší". Získat termín v tiskárně, která toho taky po dobu lockdownu asi neměla moc na práci, a tak během jakoby pohodového léta přijímala jednu objednávku za druhou. 

Nicméně se našlo datum i pro Olu a Ivu. O peripetiích této anabáze si přečtětě zde: https://olina-taborska.blogspot.com/

V knize Jak to vidí Ivanka Adamcová 2.
se dozvíte: 

Co to znamená žít v pokoře
Co je vědomí, hmota, božství, odpor, 3 D, 4 D a 5 D
(dokonce i 6 D)
Jak žít, když nás někdo opustí, podvede, nemiluje, zemře, nesnáší, pomlouvá, nepřeje nám
Proč nemáme nic posuzovat, hodnotit, označovat za "dobré" nebo "špatné"Jak žít v harmonii se světem a být "jenom" spokojená/ý

I tato druhá kniha nabízí příběhy nabité ději plnými dramat, ale i optimismu, a také komentáře Ivy Adamcové, díky nimž si čtenář může konfrontovat svůj náhled na věc.

2. ukázka z druhé knihy

Chtěl jsem vítězit


 Ještě jsem v nemocnici na kardiologii. Když mě skolil infarkt, zrovna jsem šel od soudu a měl u sebe malý notebook. Teď se mi hodí, potřebuji se vypsat.

Jsem znovu na světě. Je mi třicet devět.

Život mi tedy zachránili, jde o to, jaký bude. Myslím, že rozhodně ne tak dementní jako dosud. Teď jde o to, zda můžu napravit aspoň něco z toho, co jsem Mileně napáchal. Mileně a našim dětem, dceři Lýdii a synovi Radanovi.

"Jestli budete takhle smutný, jen si zkomplikujete léčbu, začněte myslet na příjemnější věci," vytrhla mě z psaní nejmilejší sestřička ze všech, Lenka. Je pozorná, nic jí neujde, ani moje přetvářka, když se blíží. Nasadím profi úsměv, ale to na ni neplatí. "Vidím vám to v očích," říká mladinká světlovláska s andělskýma světlýma očima, s nosánkem trochu nahoru, ale ne pýchou. "Jako malé mi dospělí říkali, že mi do něj naprší," smála se, když jsem jí lichotil, jak je krásná a speciálně ten nosánek...

Nedělám to z prospěchu, opravdu ji tady vnímám jako mého anděla. Jen se v duchu ptám, zda si anděla zasloužím. Ta kdyby věděla!

Na JIP jsem byl pět dní. Za to, že mě sem přivezli už zase živého, vděčím dalšímu mladému andělu ženského pohlaví, lékařce, která ten den, kdy mi puklo srdce, sloužila. Nedodržela předepsanou dobu oživování. Ta vypršela a ona pokračovala. Říkám si, že někdo jiný, nějaký zdravotnický matador, by to sbalil. Ona ne. Díky zmíněným andělským zdravotnickým bytostem můžu napravit aspoň něco z toho, co jsem prováděl a co mě žere.

Pokračování v knize

3. ukázka z druhé knihy:

Jak to vidí Ivanka Adamcová

Chtěl jsem vítězit

 Toto je dokonalý příběh plný pochopení. Pochopení člověka, který bojuje sám proti sobě a neví to. Ve světě 3 D jde o vítězství jednotlivých jedinců, ale tato vítězství jsou zároveň prohrami, přesně jak to uvádí vypravěč.

Dva lidé, kteří spolu mají děti, se mají skutečně milovat a přinášet dětem vše potřebné; pohodu, klid a svoji morálku. Když to nedokážou a jeden z partnerů začne kalkulovat a chtít se druhého zbavit, dopadne to dramaticky a on sklidí, co zasel. Všechny útoky směřované na partnera se otočí proti němu. Čas vše úplně obrátí.

Nádherně se tady projevuje jednota, která je skrytá a neviditelná - a vždycky se útok jedince útočícího na vnější svět promění v terč namířený proti sobě samému. Co uděláme světu, to se nám děje. Chceme-li druhému něco vzít, přijdeme o něco sami. Budeme-li kritizovat, budeme kritizováni, budeme-li krást, někdo okrade nás, ten, kdo páchá násilí, budeme znásilněn. Je to i naopak. Když budeme vstřícní, milující svět, budeme milováni.

Vypravěčova partnerka to pochopila. Využila čas, kdy nemohla mít děti, na to, aby vystudovala a odpočinula si. Nemá cenu plakat, vyvádět. Je to jako v Šalamounově příběhu, kdy se dvě ženy perou o dítě. Jedna je skutečná matka a druhá ne, ta skutečná se dítěte vzdá, protože ho miluje, nechce ho roztrhnout. A proto se milující matka vzdá dětí, jsou-li jí odebrány. Ony si k ní totiž najdou cestu samy a bývalý partner, který je ponouká proti matce, sklidí své.

Každý je strůjcem svého štěstí. Pokud se dva lidé rozejdou a mají spolu děti, měli by správně pokračovat dál ve společné výchově tím, že si budou vážit i druhého rodiče. Nesmějí zatahovat potomky do svých problémů. Pokud totiž děti odsoudí jednoho nebo druhého, čeká je podobný prožitek, jelikož naše vědomí je naší skutečnou realitou a to, co zde odmítneme, neboli odsoudíme v odporu emocionálním, si musíme sami zažít, abychom zjistili, jak to pracuje... A hlavně kdo jsme.jeme.

 

Knihy prodávají:

První e-kniha Jak to vidí Ivanka Adamcová: https://www.statekslunecnice.cz/elektronicka-kniha-jak-to-vidi-ivanka-adamcova-czk/

Tištěná Jak to vidí Ivanka Adamcová 2: https://www.statekslunecnice.cz/kniha-jak-to-vidi-ivanka-adamcova-2-czk/

E-kniha Jak to vidí |vanka Adamcová 2: https://www.statekslunecnice.cz/knihy-jak-to-vidi-ivanka-adamcova/

V knihkupectvích https://www.udzoudyho.cz/ a https://knihy.hledajici.cz/,

Nebo si o ně napište autorce: olina.taborska@gmail.com

Cena tištěné knihy: 300 Kč včetně poštovného

 Cena e-knihy: 240 Kč

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------