"Chtělo by to napsat knížku..."
řekly jsme si v pražském sále Ulita, kde Olina moderovala dvě odpoledne s Ivankou. V určeném čase nešlo odpovědět na všechno, co lidi zajímalo, otázek i příběhů bylo neskutečné množství. Tak jsme jich dvacet vybraly a...

...Tak tedy vznikla


Protože myslíme i na majitele čteček, dostala tištěná kniha  v těchto dnech sestru v elektronické podobě. 

Instrukce k prodeji všech formátů: 

Tištěná: https://www.statekslunecnice.cz/kniha-jak-to-vidi-ivanka-adamcova-czk/

Elektronická: https://www.statekslunecnice.cz/elektronicka-kniha-jak-to-vidi-ivanka-adamcova-czk/

 

1. ukázka z knihy :

Pavlínčina životní statistika

Moje teta Pavlína se letos dožívá třiadevadesáti let. Od té doby, co jsem se odstěhovala stovky kilometrů daleko, jsme ve spojení prostřednictvím různých služeb. Dříve poštovních, dnes mobilních. Asi tak od její sedmdesátky začínáme hovor jobovkami o jejím zdraví. Výměna kyčlí, srdeční operace, pásový opar jsou tři nejzásadnější, nebo spíš ty, které si vybavuju.

"Miláčku, to jsem ráda, že voláš, představ si, že mám v hlavě nádor," řekla mi před pár dny. Jsem už zvyklá, že začne o nemocích, stejně vždy končíme smíchem, ale tentokrát jsem se držela.

Jen jsem se opatrně zeptala: "Nádor? Jaký?"

"No, nevím, ale roste," dodala podrobnosti hlasem, který vůbec nenapovídal, že se tu bavíme o největším diagnostickém strašáku. "Cítíš to nějak?" zajímalo mě. "No, zatím to tlačí, ale kdo by s tím dělal hlavu," pokračovala už se smíchem, "široko daleko není nikdo, kdo by se dožil takového věku jak já."

"To je tím, že ti to pořád skvěle myslí," zdůraznila jsem přednost, na kterou je teta pyšná. Však taky hned reagovala: "No, to mi povídej, myslí mi to až za roh!"

Tím skončila zdravotní část hovoru, přešly jsme na drby o členech rodiny, na politiku, mizerný program v televizi. "Dělají z nás hlupáky, jednou jim přestanu platit poplatky," pobavila mě vzápětí. Zlobí ji reality show, říká, že je ubohé, jak tyto formáty podporují horší v lidech. "Hecují je, aby se podráželi, párkrát jsem zahlédla kousek, ale s odporem jsem přepnula na něco pozitivnějšího," rozhorlila se jednou a od té doby reality show nesnáší.

2. ukázka:

Jak to vidí Ivanka Adamcová

Pavlínčina životní statistika

Neteř je báječná, ta už cítí správně. Je tam však ještě lítost nad tím, že teta najednou vidí život negativně, což je zbytečné. Každý z nás máme síto egoismu nastavené od bodu A do bodu B. Pravdou ale je, a to je důležité, že když odcházíme ze života a vidíme to lepší, co jsme prožili a za to horší jsme vděčni, že jsme to prožili a zkušenostně vstřebali, tak odcházíme s menším konečným odporem. Tato míra odporu je však už nastavená. Lítost je zbytečná - i v těle tety je nastaveno, že odejde s jistým odporem vůči tomu, co považuje za horší. Odpory, které zůstanou, se budou opakovat v dalším životě.

Zradu v prvním manželství ustála dobře, tam se jakoby obětovala dětem, ale nevíme, jaké odpory jí zůstaly vůči prvnímu muži. Druhé partnerství už bylo krásné. Možná těch odporů moc nezůstalo, narovnalo se to, ale zase jí partner brzy zemřel. Objevuje se tam další smrt syna a vnučky - je vidět, že odpor bude k odcházení bližních, i to hodnotí ve svých dvaadevadesáti letech...

Jestliže se prožijete do stavu Boha, do stavu bez odporů hmoty, už o nikoho nemůžete přijít. Víte, že jsme všichni jediné vědomí, které pokračuje, a je nesmrtelné a nezničitelné. Ano, jste nesmrtelní a vždycky jste byli, nikdy jste nebyli hmotou a až když ukřižujete své ego, což je jenom časem průchodu skrze hmotu, naberete potřebné zkušenosti. Pokora se sama objeví tím, že si přestanete přivlastňovat negativní emoce, které tělo samo dělalo, protože Kristus je ukřižované ego a je to pokora. Pokora je současně i stav skutečné lásky, neboť je to stav, kdy tělo neútočí pomocí negativních emoci na vnější svět.

Stav Boha je, že jdeš životem a pořád děkuješ tím, že zůstáváš v klidu nitra a bez odporu, které mělo tělo v minulosti.

 

Knihy prodávají:Knihu si můžete koupit na všech přednáškách s Ivankou, na statku Slunečnice při pobytech. 

Tištěnou knihu si lze objednat na statku Slunečnice v e-shopu: 

https://www.statekslunecnice.cz/kniha-jak-to-vidi-ivanka-adamcova-czk/

E-knihu si můžete objednat zde: 

www.statekslunecnice.cz/elektronicka-kniha-jak-to-vidi-ivanka-adamcova-czk/-jak-to-vidi-ivanka-adamcova/

Cena tištěné knihy: 300 Kč plus poštovné 

 Cena e-knihy: 240 Kč

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------


 


Po křtu

3. září byla knížka pokřtěna, ať se jí daří

Bylo to příjemné odpoledne v sále dětského domu dětí a mládeže Ulita v Praze 3. Dětské šampaňské proto, že kmotrem byl dvanáctiletý Vojtík.

ddruhá kmotra Hanka Synková nemohla přijít, tak popřála knižnímu miminku virtuálně: "Knize mých kamarádek Ivanky a Olinky přeji jen to dobré a hlavně aby si ji našly dušičky stojící právě na rozcestí."

To je i přání nás, autorek. Ať si ji najde každý, komu pomůže.

Foto: Eva Žabčíková